úterý 16. října 2007

2. Svatyně Ledu

2. Ledová společnost
Svatyně Ledu

Rok: 2340

V Transevropské společnosti se chystá setkání všech akcionářů. Pro všechny akcionáře je vypraven zvláštní vlak. Během jeho okružní cesty, během které má všechny akcionáře vyzvednout z jejich domovských stanic, přepadne tento vlak obrovská lokomotiva pirátů a několik akcionářů si vezme jako rukojmí, včetně Floi Sadonové. Zatímco piráti ruší a klamou záznamy o své trase, Bezpečnost společnosti chystá plán na záchranu rukojmích.
Během této doby je Lien Rag a Skoll schovaný ve velkém zoo v Grand Star Station a ilegálně vydávají knihu Šikmá trať. Pomáhá jim jejich přítel Harl Mern, který je v zoo ředitelem.Otec Floi Sadonové guvernér Sadon, žádá Liena Raga o asistenci při platbě výkupného pirátům. Za tuto akci mu nabízí informace o Vily Fukovi, který má stát za umělým stvoření Zrzavých lidí. Lien Rag se rozhodne tento úkol přijmout. Během cesty potkává velmi vyspělé Zrzavce.
Také si myslí, že i když je Transevropská společnost ve válce se Sibiřskou společností, otevře Transevropská druhou frontu na západě proti Panameričanům.
Po předání výkupného pirátům se Lien Rag dostává do knihovny guvernéra Sadona, kde nachází nové informace o původu Lidí z chladu. Vydává se na cestu k výzkumné stanici Vily Fuka, ale po dlouhé a nebezpečné cestě zjišťuje, že chvíli před jeho příchodem k výzkumnému středisku ji zapálili Neokatolíci.

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Hele odkaz na stažení ti nefunguje mohl by si to nahrát znovu? :)